ECONOMIS - ŠKOLENÍ ÚČETNICTVÍ A DANÍ, KURZY, SEMINÁŘE
Tento web používá k analýze návštěvnosti a poskytování funkcí sociálních médií soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Školení, kurzy, semináře

Daně, účetnictví, personalistika, právo

Záznam "DPH a problematika obchodního majetku"


Číslo školení: 82007 - Objednávka zde
Základní informace: Délka záznamu je 3 hodiny, webinář proběhl 11.11.2020 a součástí výkladu jsou i změny od 1.1.2021. Posluchači obdrží podrobné studijní podklady.
Doba pro přehrání záznamu: Záznam si můžete přehrát opakovaně po dobu 4 týdnů od platby, nejpozději však do 31.1.2021
Lektor: Ing. Dagmar Fitříková, daňová poradkyně

Program

Školení je zaměřeno na téma postihující majetek plátce v různých souvislostech od jeho pořízení až po vyřazení. Součástí výkladu je i upozornění na změny v roce 2021. 

 • Aktuální informace – stručné shrnutí aktuálního stavu zákona o DPH a legislativy EU, změny od 1.1.2021, aktuální informace GFŘ

 • Vymezení vybraných pojmů – osoba povinná k dani, úplata, fikce úplaty.

 • Vymezení majetku – obchodní majetek, dlouhodobý majetek, majetek vytvořený vlastní činností, nový dopravní prostředek, majetek přenechaný k užití na základě smlouvy, hranice mezi obchodním a soukromým majetkem.

 • Pořízení majetku plátcem – postup při uplatnění odpočtu, korekce odpočtu (oprava, vyrovnání a úprava odpočtu), dotace na pořízení dlouhodobého majetku, pořízení majetku z jiného členského státu, uvádění údajů v DAP k DPH a kontrolním hlášení.

 • „Sledování“ obchodního majetku – lhůty pro sledování majetku a změny v rozsahu použití, majetek poskytnutý zaměstnanci pro soukromé jízdy nebo pro soukromou potřebu plátce, praktický příklad sledující změny v rozsahu použití majetku v období lhůty pro úpravu odpočtu, inventarizační rozdíly.

 • Nájem nemovitých věcí - podmínky pro osvobození od daně, majetek vyňatý s osvobození, omezení možnosti volby zdaňovat nájem nemovitých věcí od 1. 1. 2021 a důsledky této změny, technické zhodnocení provedené nájemcem.

 • Vyřazení majetku – prodej, vyřazení majetku pro soukromou potřebu, darování, zničení a odcizení majetku, škoda na majetku.

 • Diskuse a odpovědi na dotazy. Dotazy můžete zaslat předem mailem na info@economsi.cz nebo pokládat během webináře prostřednictvím chatu.

Posluchači obdrží kromě prezentace i další doplňkový materiál včetně praktické tabulky s příkladem využitelné pro sledování dlouhodobého majetku pro účely úpravy odpočtu. 

Proč zakoupit záznam?
 • seznámíte se s aktuálními informacemi z pohodlí a bezpečí domova či kanceláře za výhodnou cenu
 • ušetříte čas a náklady na cestování
 • podklady ke školení získáte v elektronické podobě
 • záznam si můžete přehrát opakovaně 
Objednávka

Školení můžete objednat on-line zde

Cena 

490 Kč bez DPH, tzn. 593 Kč včetně DPH. 

Organizátor školení
ECONOMIS CZ s.r.o.
Kontaktní osoba: Ing. Lenka Bartušková - daňová poradkyně a certifikovaná účetní
telefon: 775 906 870, e-mail: info@economis.cz, informace a on-line objednávky: www.economis.cz
fakturační adresa: Finské domky 1385/71, 747 14 Ludgeřovice
IČO: 29462771, DIČ: CZ29462771, Spisová značka obchodního rejstříku: C 55271 vedená u Krajského soudu v Ostravě