Školení, kurzy, semináře

Daně, účetnictví, personalistika, právo

Záznam "Zdaňování mezd i benefitů v roce 2023 a roční zúčtování"


Číslo školení: 82309- Objednávka zde
Základní informace: Délka záznamu je 5 hodin, webinář proběhl 30.1.2023. Posluchači obdrží podrobné studijní podklady.
Doba pro přehrání záznamu: Záznam si můžete přehrát opakovaně po dobu 4 týdnů od platby, nejpozději však do konce března2023.
Lektor: Dagmar Lokajová, odbornice na daň ze závislé činnosti s dlouholetou praxí na Finančním ředitelství

Program

Seminář je zaměřen na aktuální změny ve zdanění příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, včetně změn v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, příprava a provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2022, změny v tiskopisech pro závislou činnost.

 • Rekapitulace významných změn platných pro rok 2022, změny limitů např. u minimální mzdy, průměrné mzdy, příspěvek na solidární domácnost, zvýšení limitu pro uplatnění darů.

 • Vybrané zaměstnanecké benefity např. použití vozidla zaměstnavatele zaměstnancem pro služební i soukromé účely a změna v průběhu roku 2022 ve vazbě na poskytnutí nízkoemisního motorového vozidla, stravenkový paušál a jeho změny a další dle zájmu posluchačů.

 • Prohlášení poplatníka k dani ze závislé činnosti (též v ukrajinštině pouze jako vzor pro čtení), žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění.

 • Jak zdanit příjmy - příjmy zdaněné zálohou na daň, příjmy zdaněné daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, povinnosti plátce daně, zdanění příjmů rezidentů a nerezidentů, zaměstnávání občanů Ukrajiny.

 • Daňové zvýhodnění na děti uplatněné poplatníkem v průběhu roku, doklady, podmínky, dodatečné uplatnění, společně hospodařící domácnost, střídavá péče z pohledu judikatury, chyby při uplatnění nároku, soustavná příprava na budoucí povolání, daňový bonus.

 • Slevy na dani, jejich uplatnění a předkládané doklady plátci daně k prokázání nároku.

 • Nezdanitelná část základu daně, odečty o hodnotu bezúplatného plnění (darů), obstarání bytových potřeb, limity odpočtu zaplacených úroků z úvěrů, odečty zaplacených příspěvků na penzijní připojištění se státním příspěvkem, penzijní pojištění a doplňkové penzijní spoření, odečty na soukromé životní pojištění aj.

 • Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění na žádost, nedoplatek z ročního zúčtování, opravy záloh/daně, daňová tvrzení, vzory tiskopisů, lhůty pro podání daňových tvrzení.

 • Podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2022, lhůta pro podání daňového tvrzení nerezidentem v případě uplatnění např. slevy na manželku, daňového zvýhodnění, žádosti o vrácení přeplatků (rezidenti, nerezidenti), deklarace odlišných údajů o příjmech v DAP oproti údajům plátce daně, náprava nesprávností.

 • Změny pro rok 2023 
Proč zakoupit záznam?
 • seznámíte se s aktuálními informacemi z pohodlí a bezpečí domova či kanceláře za výhodnou cenu
 • ušetříte čas a náklady na cestování
 • podklady ke školení získáte v elektronické podobě
 • záznam si můžete přehrát opakovaně 
Technická stránka 

Záznam si můžete přehrát opakovaně prostřednictvím odkazu, který Vám zašleme po zaplacení zálohové faktury e-mailem. Pro přehrání videozáznamu nepotřebujete speciální program, stačí obvykle vybavený počítač s reproduktorem nebo sluchátky a internetové připojení. 

Objednávka

Školení můžete objednat online zde.

 Cena

890 bez DPH, tzn. 1077 Kč včetně DPH 

Cena zahrnuje:

 • studijní podklady (budou Vám zaslány elektronicky spolu s přístupem k záznamu),
 • videozáznam, který budete mít k dispozici pro opakované přehrání po dobu 4 týdnů od platby, nejpozději do konce března 2023.
Místo konání

Internet.

Organizátor školení
ECONOMIS CZ s.r.o.
Kontaktní osoba: Ing. Lenka Bartušková - daňová poradkyně a certifikovaná účetní
telefon: 775 906 870, e-mail: info@economis.cz, informace a on-line objednávky: www.economis.cz
fakturační adresa: Finské domky 1385/71, 747 14 Ludgeřovice
IČO: 29462771, DIČ: CZ29462771, Spisová značka obchodního rejstříku: C 55271 vedená u Krajského soudu v Ostravě